Для сиропу:
- 1 чашка цукру (тростинного)
- 1/2 чашка води (питної, м’якої)
- 2-3 столової ложки свіжого тертого імбиря
Для пива:
- 1/8 чайнох ложки сухіх дріжжів
- Імбирний сироп
- сік 1/2 чи 1 лимона
- чиста, м’яка питна вода
Приготування:
Спочатку гоутємо імбирний сироп на основі якого робиться імбирне пиво.
Сироп.
1) Імбир можна почистити від скоринки за бажанням. Для цього ребром чайної ложки зчистити скоринку як чистять ножем молоду картоплю. Можна імбир і не чистити, але тоді смак трошки грубіший і колір виходить темніший.
2) Імбир натерти на терці. Для лінивих можна кинути все в кухонний комбаїн і перемелити в дрібну фракцію. Кількість імберя можна регулювати за смаком - чим більше імбиря, тим більш різке буде пиво в результаті.
3) В кастрюлю викласти перетертий імбир, цукор і воду. Цукор можна взяти і білий, але з тростиннми виходить більше відтінків смаку. Всю масу нагрівати помішуючи на середньому вогні поки не розчиниться весь цукор і не почне парувати суміш.
4) Зняти з вогню. Залишити настоюватись хочаб годину.
5) Процідити суміш через дрібне сито. З жому максимально вижати всі соки.
Те що отримали і є імбирний сироп. Його вже можна змішувати з газованою водою щоб отримати імбирний лимонад.
Пиво.
1) У дволітрову пластикову пляшку налити сироп, сік лимону, воду і кинути дріжжі. Кількість лимону теж можна регулювати на смак. Пів лимона дає м’якший смак, лимон - кісліший і виразніший смак.
2) Пляшку закрити, взбовтати і поставити в темне місце при кімнатній температурі. З часом в рідині почнеться процес ферментації. З’явиться осад, почне утворюватись вуглекислий газ. Під час ферментації буде збільшуватись тиск в пляшці, тому важливо використовувати пластикову пляшку. Скляну просто може в якийсь момент розірвати. Раз-два на день пляшку необхідно відкривати, щоб зменшити тиск.
3) Загалом процес ферментації може зайняти від 1 до 7 днів залежності від температури навколишнього середовища. Пиво готове, коли в ньому утворюється значна кількість бульбашок і воно має виразний смак.
4) Зберігати пиво необхідно в холодильнику, так як це уповільнює процес подальшої ферментації. Напій найсмачніше вживати холодним і з великою кількістю льоду.